Haldun Aşçıkoca | Midaskent
21806
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21806,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,vcwb,vcwb-ver-1.13,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Midaskent

Kimlik:

MİDASKENT KONUTLARI

Mimari Proje

İşveren: Midaskent Konut Yapı Koop.

Proje Tarihi: 2006

 

Teknik:

Betonarme. Sabit aks aralıkları sayesinde standart ölçülere sahip metal kalıplar kullanılarak hızlı ve ekonomik inşai üretim amaçlanmıştır.

 

Poetik:

Evden konuta, konuttan toplu konuta geçişte evin içi tekrar eden (çoğaltılan) obje olma durumundan kaçamaz. tercih artık evin çok uzaktan (site reklamlarından) edinilen marka değeri üzerinden gerçekleşir. Silikon, lake, desen vs biçimsellindeki ikea estetiği, evi içe doğru yaşama yerine, dışa doğru teşhir etmeye dayalı seçme edimi üzerinden gerçekleşen bir arzu nesnesi haline getirir. Midaskent biraz da bu yüzden, içsel durumların toplumsal olarak çoğaltılabilmesi için, dış mekanların nitelikli artık alanlar olmasına dönük olarak tasarlandı.

İŞVEREN

Midaskent Konut Yapı Koop.

Category

Mimari Proje