Haldun Aşçıkoca | Marifet Ofset
21820
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21820,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,vcwb,vcwb-ver-1.13,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,smooth_scroll,no_animation_on_touch,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Marifet Ofset

Kimlik:

MARİFET OFSET TESİSLERİ

Mimari Proje + Uygulama

İşveren:  MARİFET OFSET A.Ş.

Proje Tarihi: 2002

Bitiş Tarihi: 2002

 

Teknik:

Strüktür: Betonarme elemanların Prefabrik olarak üretimi.

Cephe tasarımındaki piksel görüntüyü elde etme amacıyla  15×45 boyutlarında seramikler yapıştırma tekniğiyle uygulandı.

Prefabrik kolonların üretimi sırasında yerleştirilen ankraj plakaları sayesinde cephe duvarları metal oluklu levhalardan montaj teknolojisiyle üretildi.

Poetik:

Üretim, makinalarla bedenlerin dramatik içe kapalı ilişkisidir. Mekanı rasyonel yapılarla irrasyonel durumların asimetrik çatışması kurar. Gres yağı ve temizleme benziniyle birlikte cinsiyete, cinselliğe, sosyal hayat formlarına medeni ve medeni olmayan ilişkilere, bedene ait genelde sıkıntı düzeyinde ve zihinde kurulanların buhar olup hacmi doldurduğu yerdir. O mekanik ve rasyonel yapı, Marx’a inat kolona yapıştırılan bir Es-Es posteriyle delinir.

Ön tarafta ise paranın makinanın yerine geçtiği daha steril bir yapı hükmünü sürdürür. İçeride dijital ekranlardaki görüntü hakimiyeti cepheye dijital bir nakış olarak yansır.

İŞVEREN

MARİFET OFSET A.Ş.

Category

Mimari Proje, Uygulama